1. Anasayfa
  2. .
  3. Tedavilerimiz
  4. .
  5. All on Four

All on Four

Çene, ağız ve diş sağlığınızın korunması, geri kazanılması ve estetik, güzel görünmesi için en yeni tedavi yaklaşımlarını yakından takip ediyoruz.

  1. Anasayfa
  2. .
  3. Tedavilerimiz
  4. .
  5. All on Four

All on Four

Çene, ağız ve diş sağlığınızın korunması, geri kazanılması ve estetik, güzel görünmesi için en yeni tedavi yaklaşımlarını yakından takip ediyoruz.

All on four uygulaması, dişlerinin tamamını veya bir kısmını kaybetmiş bireyler için kalıcı çözüm sunmayı hedefleyen bir tedavi prosedürüdür. Bu yenilikçi implant uygulaması ile konforlu ve görece uygun maliyetli bir tedavi mümkün olur.

All on four tekniği nedir? Dişler; çürük veya fiziksel hasar gibi faktörlerden ötürü kaybedilebilmektedir. Günümüzde diş kaybını telafi etmenin en iyi yollarından biri dental implant uygulamasıdır. All on 4 de bir implant tekniği olarak öne çıkmaktadır. İmplant işleminde, dişin kök görevini icra etmesi için genellikle titanyumdan yapılan bir vida kullanılır. Çok sayıda diş kaybı olduğunda, her bir diş için ayrı ayrı vidalar kullanmak yerine, dört adet kullanılarak; protez dişlerin bunlar üzerinde dizilmesi sağlanabilir.

All on Four İmplant

Dişler, hayatımız boyunca işlevsel kalması gereken, sindirime ve konuşmaya yardımcı olan yapılardır. Ağız hijyeninin bozulduğu durumlarda, fiziksel hasarlarda veya ilerleyen enfeksiyon gibi durumlarda diş kaybı gündeme gelebilir. Diş kaybını telafi edebilmek amacıyla, dişlerin görevini yerine getirebilecek implantlar iyi bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Ön diş implantı, gülme ve konuşma sırasında ilk olarak fark edilen dişlere yapılmaktadır. Bu dişler toplam 8 adet kesici dişi ifade etmektedir. Ayrıca köpek dişleri de görece çenenin ön kısmında yer almaktadır. Peki all on 4 ne demek? Bu tabir aslında bir implant tekniğine işaret etmektedir.

Çok sayıda diş kaybı yaşayan bireyler, her bir diş için ayrı ayrı implant vidası ile tedavi olmak istemeyebilir. Bunun yerine örneğin 7 adet diş kaybı için 4 adet vida yerleştirilebilir. Bu 4 vidanın üzerine yerleştirilecek olan implant üstü protezler, 7 ayrı dişin üzerini örtmeye yetebilir. Bu şekildeki bir tedavi, all-on-4 olarak isimlendirilir.

all-on-four

All on Four İmplant Nedir?

All on 4 tekniği sayesinde çok sayıdaki diş kaybı dört implant vidası ile telafi edilebilmektedir. All on 4 implant yaptıranların yorumları da bununla ilişkili olarak genellikle olumludur. Tedavi sürecinin daha kısa sürmesi ve daha uygun bir maliyet oldukça avantajlı görünmektedir.

All On 4 implant ömrü ne kadardır? İmplant tedavisinde en çok merak edilen hususlardan biri de kullanım ömrüdür. All on 4 tekniğiyle yapılan implantlar da tıpkı diğer implant türleri gibi yaklaşık 20-25 yıllık bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu süre kişiden kişiye değişebilmektedir.

Ağızda hiç diş yoksa ne yapılır? Böyle bir durumda uygulanabilecek birkaç tedavi metodu bulunmaktadır. Bunlardan biri tüm ağız için kullanılabilecek protez seçeneğidir. Bir diğeri ise tüm dişlere tek tek implant yaptırmaktır. Ancak all on 8 gibi farklı seçenekler de değerlendirilebilmektedir. Size en çok hitap eden tedaviyi diş hekiminiz ile birlikte planlayabilirsiniz.

Tedavinin zamanında yapılması, diş hekimliği alanında önemli bir konudur. Diş kaybı zamanında tedavi edilmezse, eksik dişin bulunduğu bölgede zamanla kemik erimesi meydana gelebilir. Başka bir örnek de diş çürükleridir. Erken aşamada tespit edilen çürükler tedavi edilebilirken, geç kalındığı takdirde diş kaybına yol açabilmektedir.