1. Anasayfa
 2. .
 3. Tedavilerimiz
 4. .
 5. Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Çene, ağız ve diş sağlığınızın korunması, geri kazanılması ve estetik, güzel görünmesi için en yeni tedavi yaklaşımlarını yakından takip ediyoruz.

 1. Anasayfa
 2. .
 3. Tedavilerimiz
 4. .
 5. Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Çene, ağız ve diş sağlığınızın korunması, geri kazanılması ve estetik, güzel görünmesi için en yeni tedavi yaklaşımlarını yakından takip ediyoruz.

Dijital gülüş tasarımı, diş ve diş etlerinin yüz ile uyumlu, estetik ve sağlıklı olmasını amaçlayan çalışmalar bütünüdür. Bu uygulamalar sayesinde kişinin kendine özel en iyi gülümsemesine kavuşması hedeflenmektedir.

Dijital gülüş tasarımı hastanın beklentileri, yüz şekli, mevcut ağız ve diş sağlığı göz önünde bulundurularak yapılır. Önce hastanın sağlık problemlerini çözmeye yönelik uygulamalar tamamlanır. Bunlar arasında çürük tedavisi, kanal veya implant gibi işlemler bulunabilir. Ardından hastanın diş ve diş etlerinin estetik görünmesini sağlayacak uygulamalar dijital olarak tasarlanır ve uygulanır.

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş hekimliği uygulamaları ile bilgisayar teknolojilerinin beraber kullanıldığı bir tedavi ve estetik uygulamalar bütünüdür. Uygulamalar öncesinde hastanın dijital ortamda diş estetiği sonrasındaki hâli tasarlanmış olur. Bu sayede hasta memnuniyeti oldukça yüksek oranlardadır. Diş ve diş eti, dudaklar ve burun arasındaki mesafe gibi detaylar da bu uygulamalar esnasında göz önünde bulundurulur.

Gülüş estetiği sayesinde;

 • Hastanın diş rengi, boyu ve genişliği düzenlenebilir.
 • Eksik dişler, çürük vb. durumları tedavi edilmiş olur.
 • Diş etlerinin pembe ve uygun boyda olması sağlanır.
 • Dişlerdeki kırık, çatlak gibi yüzey sorunları giderilir.

Bu işlemlerden hastanın tam ve uzun süre boyu memnun kalması için ağız ve diş bakımına özen göstermesi, düzenli diş hekimi kontrollerini aksatmaması gereklidir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde estetik diş hekimliği işlemleri uzun süre kalıcı olmaktadır.

Gülüş tasarımı öncesi-sonrası, hastanın ağız ve diş yapısına bağlı olarak farklılık gösterecektir. Herkes için aynı ölçü ve görünümdeki dişler estetik olarak olumlu sonuçlar doğurmayacaktır. Dijital gülüş ve diş estetiği uygulamaları sayesinde hasta hayalindeki gülüşe ve görünüme sahip olacaktır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı, hastanın mevcut yüz ve ağız yapısına en uygun özelliklerdeki, parlak ve beyaz, sağlıklı görünen dişlere sahip olmasını amaçlar. Bu doğrultuda kişinin diş ve diş eti sağlığının tam olması, dişlerinin tam ve problemsiz olması gereklidir. Diş tasarımı şu aşamaları içerebilmektedir;

 • İlk adım, hastanın mevcut durumunu ve gerekli işlemleri belirlemek üzere yapılan genel muayenedir.
 • Genellikle bu aşamada hastanın diş izleri, yüz fotoğrafları vb. toplanarak fikir ve bilgi edinilmektedir.
 • Bu görüntü ve izler bilgisayar programları aracılığıyla modellenir, dişlerin işlem sonrası hâli tasarlanır.
 • Gülüş tasarım ön izlemesi hastanın onayına sunulur, ardından bu ön izlemeye uygun tedaviler başlar.
 • Kaplama, diş beyazlatma ve diğer diş hekimliği prosedürleri ile gülüş estetiği uygulaması yapılır.

Gülüş tasarımı kaç seans olacağı ve hangi aşamalara sahip olacağı kişiye ve beklentilerine bağlı şekilde değişiklik gösterir.