1. Anasayfa
 2. .
 3. Tedavilerimiz
 4. .
 5. Dikişsiz İmplant Uygulaması

Dikişsiz İmplant Uygulaması

Çene, ağız ve diş sağlığınızın korunması, geri kazanılması ve estetik, güzel görünmesi için en yeni tedavi yaklaşımlarını yakından takip ediyoruz.

 1. Anasayfa
 2. .
 3. Tedavilerimiz
 4. .
 5. Dikişsiz İmplant Uygulaması

Dikişsiz İmplant Uygulaması

Çene, ağız ve diş sağlığınızın korunması, geri kazanılması ve estetik, güzel görünmesi için en yeni tedavi yaklaşımlarını yakından takip ediyoruz.

Dikişsiz İmplant Uygulaması yeterince sağlıklı kemik dokusu bulunan bireylere yönelik gerçekleştirilebilen bir tedavi yöntemidir. İşlem, dikiş atılmadan gerçekleştirildiğinden daha konforludur ve iyileşme süreci de daha hızlıdır.

Dikişsiz İmplant Uygulaması ne kadar sürer? Kapalı cerrahi de denilen bu yöntem ile gerçekleştirilen tek bir implant diş uygulaması, birkaç dakika kadar sürmektedir. Örneğin altı diş için bunu hesaplamak gerekirse, yaklaşık yarım saatlik bir süreden bahsetmek mümkün olmaktadır. Genel muayene ve bölgesel anestezi süresini de hesaba kattığımızda genel uygulama süresi biraz daha uzayabilmektedir. Dikişsiz implant, modern diş hekimliği yaklaşımlarının bir sonucu olarak, etkili ve konforlu bir tekniktir.

Dikişsiz İmplant Yapılır mı?

İmplant diş, dikişsiz bir şekilde yapılsa da bunun her hasta için uygun olmayabileceğini belirtmek gerekir. Dikişsiz uygulama özellikle de ağız sağlığı genel olarak yerinde olan ve yeterli oranda sağlıklı kemik dokusu bulunan hastalar için uygundur. Sizin için en uygun tedaviyi diş hekiminiz ile birlikte planlayabilirsiniz.

Geleneksel diş implantı uygulamalarının aksine, dikişsiz implant işleminde, ameliyat süresi ve sonrasındaki iyileşme süresi oldukça kısadır. Özellikle hasta konforunu ön planda tutan bu yöntem, dikiş atılmasına gerek duyulmadan dental implant yapılmasına olanak sağlar.

Günümüz diş hekimliğinde tedavi yöntemleri sürekli olarak gelişmekte ve hasta konforunu ön planda tutan seçenekler her geçen gün artmaktadır. Dikişsiz implant da bu yeniliklerden biri olarak pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Geleneksel implant uygulamalarına nazaran, dikişsiz uygulamada, implant cerrahisi süreci daha az travma ile atlatılabilmektedir.

dikissiz-implant-tedavisi

Dikişsiz İmplant Nasıl Yapılır?

Dikişsiz implant yönteminde, bir implantın yerleştirilmesi sırasında diş etinde kesime ve dikişe gerek duyulmaz. Diş hekimi, özel bir alet kullanarak implantı direkt olarak çene kemiğine yerleştirir. Bu teknik, hastanın daha az ağrı ve rahatsızlık hissetmesini sağlar, ayrıca dikişlerin alınması gibi ek bir işleme de gerek kalmaz.

Dikişsiz implant tedavisi modern diş hekimliği pratiğinde hastalara daha az travmatik ve daha hızlı iyileşme süreci sunan bir seçenektir. Tedavi, lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Peki dikişsiz implant kimlere yapılır?

 • Ağız ve diş sağlığı yerinde
 • Yeterli kemik dokusuna sahip
 • 18 yaşını doldurmuş

kişiler bu implant uygulamasından yararlanabilir. Dikişsiz uygulamaya istekli olmanız halinde, diş hekiminiz tarafından muayene edilecek ve tedaviye uygunsanız işleme geçilecektir. Dikişsiz implant kaç günde iyileşir? Bu sorunun cevabı, hastanın genel durumuna bağlıdır, ancak standart implant uygulamasına göre iyileşme daha hızlı olur. Dikişsiz implantta ağız dokusu daha az hasar göreceğinden iyileşme süreci hızlanır.